Konkurencyjność to optymalizacja wydatków
Tak trudnego okresu biznes nie doświadczał od wielu lat. Z rosnącymi rachunkami za prąd borykają się wszystkie firmy, nie tylko energochłonne. Ale są sposoby, by sobie z tym radzić.
– Dzięki udziałowi w programie DSR mamy pewność, że co kwartał wpłyną do nas dodatkowe środki finansowe, które stanowią częściową rekompensatę dla stale rosnących kosztów energii – mówi Krzysztof Gala, dyrektor ds. rozwoju we współpracującej z Enel X odlewni żeliwa KAWMET. – W efekcie możemy pozostawić ceny naszych wyrobów na niemal niezmienionym poziomie. Mamy na uwadze przede wszystkim naszych klientów, którzy są wrażliwi na wahania cen, a my chcemy zapewnić im produkt w podobnej jakości w możliwie stałej cenie – podkreśla.
– W obecnej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z niestabilnością na rynku cen energii, zdecydowaliśmy się poszukać oszczędności w rachunkach za prąd – uzupełnia Arkadiusz Wierzbicki, kierownik działu energetycznego i główny energetyk automatyk w Kompanii Górniczej. – Przystąpienie do programu Demand Side Response przyniosło efekt, jakiego oczekiwaliśmy – dodaje.
Podpisanie umowy o świadczeniu usług redukcji poboru mocy (DSR) jest jedną z najważniejszych strategii, jakie przyjmuje biznes w tych trudnych czasach....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta