Tak gorąco na Ziemi nie było od 120 tysięcy lat
Miniony miesiąc był nie tylko najcieplejszym lipcem w historii, ale i najgorętszym miesiącem, jakiego ludzkość doświadczyła od tysięcy lat. Prognozy wskazują, że będzie tylko gorzej.
Kurczące się plaże, huragany, pożary czy powodzie to tylko niektóre ze zjawisk spowodowanych zmianami klimatu, które będą miały ogromny wpływ na turystykę. Od lat eksperci przewidują, że niedobory wody, ekstremalne upały, nowe choroby zakaźne, utrata różnorodności biologicznej czy choćby plagi meduz spowodowane wzrostem temperatury morza mogą stanowić poważne problemy dla regionów żyjących z turystki – staną się one zwyczajnie nieatrakcyjne dla podróżnych.
Podatność branży na zmieniające się warunki klimatyczne widać już w tym roku – ogrom turystów przyzwyczajonych do spędzania letnich miesięcy we Włoszech, Grecji czy Portugalii, zrezygnowało ze swoich ulubionych destynacji na rzecz miejsc, w których skutki zmian klimatu są nieco mniej odczuwalne. Turyści zza granicy coraz częściej stawiają między innymi na Polskę – to, że nie panują u nas tak ogromne upały, a woda morska jest nieco chłodniejsza, uznawane jest dziś za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta