Kohabitacja starych i nowych władz
Likwidatorzy spółek mediów publicznych mogą być skazani na współpracę z radami nadzorczymi ze starego rozdania.
Kolejne dni przynoszą nowe fakty związane ze zmianami w mediach publicznych. Po tym, jak sądy rejestrowe odmówiły uznania nowych rad nadzorczych i zarządów spółek Polskie Radio SA i TVP SA, zaznaczył się trend do uznania za właściwe procedur likwidacji. Oto sądy rejestrowe w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi i Białymstoku zgodziły się na alternatywny scenariusz resortu kultury. Wpisały bowiem do Krajowego Rejestru Sądowego wszczęcie procedur likwidacyjnych wobec spółek prowadzących regionalne rozgłośnie Polskiego Radia.
Jeżeli sądy będą konsekwentne, to może dojść do równoczesnego istnienia likwidatorów wskazanych przez walne zgromadzenia tych spółek (w praktyce przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza) oraz rad nadzorczych wskazanych jeszcze przez obsadzoną przez PiS Radę Mediów Narodowych. Może zatem dojść do osobliwego współistnienia władz tych spółek, czyli swoistej kohabitacji organów pochodzących z nadania różnych grup...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta