Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smak zależy od jakości surowca

08 marca 2024 | Dodatek | rp.pl

Umiejętność rozpoznania wysokiej jakości napojów, takich jak kawa i herbata, staje się coraz bardziej ceniona. Konsumenci szukają dziś wyrafinowanych smaków, ale doceniają również surowiec i jego pochodzenie. Eksperymentują też z metodami parzenia.

Herbata wywodzi się z Azji, gdzie jako zioło zyskała popularność dzięki właściwościom zdrowotnym i pobudzającym. Wokół herbaty przez lata wyrosła kultura jej picia na wiele różnych sposobów. Kulturę picia herbaty w Polsce zapoczątkowała królowa Ludwika Maria, która otrzymała ją z Francji.

W naszych polskich czajnikach ciągle góruje czarna herbata, chociaż coraz chętniej wybieramy również zieloną, w egzotycznych i orientalnych smakach. Statystyczny Polak wypija około kilograma suszu roczne, co stawia nas na dziewiątym miejscu na świecie i wyprzedzamy takie herbaciane kraje jak Japonia czy Chiny.

– Dobra herbata to taka, która nam smakuje. Według mnie herbaty zielone i czarne uprawiane w Afryce to absolutny hit. W Rwandzie produkuje się obecnie bardzo dobrą czarną i zieloną herbatę o intensywnym smaku, który trafia w polskie gusta, a przy tym można ją kupić w niskiej cenie. Oceniając jakość herbaty, spójrzmy, jak wygląda susz. Liście powinny wyglądać tak, jak nakazuje jej rodzaj. Jeżeli kupujemy herbatę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12818

Wydanie: 12818

Spis treści
Zamów abonament