Sukces „Nowego pokolenia”
SZTUKA | Artyści „Nowego pokolenia” należą dziś do najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów
Za znaczącą zmianę należy uznać fakt, że Wojciech Fibak radykalnie zmodyfikował zainteresowania kolekcjonerskie. Obecnie interesuje go już nie malarstwo École de Paris, ale sztuka „Nowego pokolenia po 1989 roku” obok powojennej awangardy.
Na wystawie „Nowe pokolenie i klasycy z kolekcji Wojciecha Fibaka” w centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu pokazuje właśnie swoją na nowo sprofilowaną kolekcję. Na 200 dzieł 70 to prace reprezentantów „Nowego pokolenia” – z młodszych m.in. Karoliny Jabłońskiej, Agaty Kus, Martyny Czech, Tomasza Kręcickiego, Krzysztofa Grzybacza, a ze średniej generacji m.in. Wilhelma Sasnala, Marcina Maciejowskiego, Piotra Uklańskiego.
Wiadomo, że do kręgu znanych kolekcjonerów zainteresowanych nową sztuką należą także Krzysztof Masiewicz, Piotr Bazylko, Tomasz Pasiek.
Debiutowali w wolnej Polsce
Określenie „Nowe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta