Pacjent to nie tylko leki i terapie
Szeroko pojmowane bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów będzie w centrum naszych działań i we wszystkich debatach na forum UE podczas polskiej prezydencji – mówi Katarzyna Kacperczyk, wiceminister zdrowia.
Jakie cele chce osiągnąć Polska podczas prezydencji w Radzie UE, jeżeli chodzi o zdrowie?
Każde państwo sprawujące prezydencję określa swoje własne priorytety, czyli takie tematy, które jego zdaniem mają szczególne znaczenie i powinny albo zostać dodane do unijnej agendy albo mocniej wybrzmieć w dyskusjach, które prowadzą ministrowie. Z drugiej strony, należy pamiętać o tym, że przewodnictwo w Radzie UE to również kontynuacja działań, które były realizowane dotychczas lub takich, które zostały zaprogramowane do realizacji. Rozpoczynając zatem prezydencję, mamy na naszej agendzie działań również wiele tematów, które wynikają z kontynuacji prac Komisji Europejskiej, i które każda prezydencja musi podejmować i podejmuje.
Polskie priorytety w obszarze ochrony zdrowia wypracowane zostały w konsultacji z wieloma środowiskami. Wspólnym mianownikiem tego, co proponujemy, jest dobro pacjenta. Pacjent i jego szeroko pojmowane bezpieczeństwo zdrowotne będzie w centrum wszystkich naszych działań i we wszystkich debatach na forum UE. W Unii Europejskiej, która koncertuje się na strategiach, regulacjach, procedurach bardzo często zapominany jest ten najważniejszy cel. A jest nim przecież dobro pacjentów. I właśnie dobro i bezpieczeństwo...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta