Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ten polski pojazd dużo potrafi. Może być hitem

21 stycznia 2025 | Cyfrowa Rzeczpospolita | Michał Duszczyk
Wielozadaniowy dron polskiej spółki B-Technology przykuwał uwagę na targach CES w Las Vegas. Na połowę br. start-up szykuje demonstracyjną wersję osobową tego pojazdu o wymiarach 2 x 3 m
autor zdjęcia: Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita
Wielozadaniowy dron polskiej spółki B-Technology przykuwał uwagę na targach CES w Las Vegas. Na połowę br. start-up szykuje demonstracyjną wersję osobową tego pojazdu o wymiarach 2 x 3 m

Lata, jeździ w trudnym terenie – uniwersalna konstrukcja to projekt start-upu B-Technology. Inne rodzime firmy też mają czym podbić rynek „air mobility”.

Spółka z podrzeszowskiej Jasionki założona przez Witolda Mielniczka, o którym stało się głośno, gdy kilka lat temu jego dron zadebiutował w hollywoodzkiej superprodukcji „Niezniszczalni 3”, ma potencjał, by znów błyszczeć. Poprzedni bezzałogowiec tego absolwenta brytyjskiego uniwersytetu Middlesex (studiował robotykę i wzornictwo przemysłowe, uzyskując najlepszy wynik na roku) na ekranie pojawił się wśród całej plejady gwiazd, jak Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger czy Jason Statham. Kolejny model firmy B-Technology sam w sobie ma być już gwiazdą. To dron poruszający się na gąsienicach – projekt powstający w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, określany jest jako latająca amfibia. Pojazd nie tylko unosi się w powietrzu, ale również porusza się w trudnym terenie, a nawet pływa po wodzie. Na tym nie koniec, bo Mielniczek już szykuje wersję osobową, która ma szansę stać się międzynarodowym hitem.

Innowacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13080

Wydanie: 13080

Spis treści
Zamów abonament