Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Telewizja publiczna w naprawie

23 maja 1998 | Publicystyka, Opinie | AK

Telewizja publiczna w naprawie

A DAM KINASZEWSKI

W prasie i dyskusjach rozmaitych politycznych gremiów pojawia się temat transformacji polskiej telewizji publicznej. Są pomysły reformatorskie, wśród nich radykalne -- jak likwidacja Programu II TVP. Zwolennicy swobodnej gry rynkowej w dziedzinie mediów postulują oprócz tych ograniczeń także zakaz reklamy w telewizji publicznej, co stworzyłoby jeszcze lepszą koniunkturę komercyjnym stacjom.

We wszystkich wypowiedziach uderza brak koncepcji ośrodków regionalnych TVP. Jakby ich już nie było.

Co likwidować? Nic. Reformować!

Z dyskutowanych ostatnio dylematów -- likwidować Program II, może wraz z TV Polonia, a może "Dwójkę" wraz z ośrodkami regionalnymi -- wybieram radykalną reformę telewizji publicznej jako całości.

Podstawowa dysproporcja, jeśli chodzi o liczbę pracowników -- 150 osób w Polsacie i 250 w TVN wobec 6500 w TVP -- wskazuje na przyczynę tego, że telewizja publiczna w obecnym kształcie organizacyjnym zjada własny ogon. Ale nie liczba pracowników w sposób bezpośredni rzutuje na wysoki koszt działalności TVP. Koszty rosną lawinowo dopiero wtedy, gdy ludzie ci wchodzą ze sobą w zawiłe związki generujące zobowiązania i procedury wymagające do obsługi tak powstałej abstrakcji setek osób oraz tony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1394

Spis treści
Zamów abonament