Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

18 lipca 1998 | Publicystyka, Opinie | AK

Informacje

OPINIE

6

Partyjne i medialne płaszczyzny podziałów w polskim społeczeństwie

Kościół to nie materiał na new

KS

. T

OMASZ

OMI

ń

SKI

Arcybiskup Józef Życiński mówił niedawno o "polskim piekle", którego znamieniem są absurdalne podziały wewnątrzkościelne: "wierzący patrzą na siebie krzywym okiem, gdyż należą do różnych partii, słuchają odmiennych radiostacji, czytają inne tygodniki izapominają o miłości bliźniego -- partia jest dla nich ważniejsza niż Chrystus". Kilka dni później ojciec Jacek Salij w wywiadzie opublikowanym na łamach "Rzeczpospolitej" (17 czerwca 1998, nr 140) , wskazując na ten sam problem, użył słów jeszcze mocniejszych: ". .. Znajwyższym niepokojem patrzę, jak nasze społeczeństwo rozpada się na wrogie sobie plemiona. Mam na myśli plemię zwolenników ZChN iplemię zwolenników SLD czy UW, plemię stałych czytelników <<Trybuny>>, <<Gazety Wyborczej>> albo <<Naszego Dziennika>>".

To wskazanie na partyjne imedialne płaszczyzny podziałów w polskim społeczeństwie iwśród ludzi wierzących nie jest zjawiskiem nowym w komentowaniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1442

Spis treści
Zamów abonament