Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Błękitny anioł

10 sierpnia 2001 | TeleRzeczpospolita | MP
źródło: ROGER VIOLLET_FA-28973
źródło: ROGER VIOLLET_RV-358222
źródło: SIPA PRESS_202555.33
źródło: Nieznane

Błękitny anioł

  • Ocaliła legendę
  • Wielcy o Marlenie
  • Wybrana filmografia

    (C) EAST NEWS

    W tym roku mija 100. rocznica urodzin jednej z największych gwiazd światowego kina - Marleny Dietrich. We wtorek telewizyjna Dwójka pokaże o 0.15 film dokumentalny "Marlena" z 1983 r., będący zapisem rozmowy niemieckiego aktora i reżysera, Maximiliana Schella z 81-letnią wówczas aktorką.

    Już za życia stała się legendą. Spokojna, piękna, bez cienia uśmiechu, z niskim głosem zdolnym poruszyć najbardziej niewrażliwych na kobiece wdzięki, budziła pożądanie nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Dobrze wiedziała, czego chce i umiała konsekwentnie realizować swoje zamiary. Wychowana w zamożnej niemieckiej rodzinie otrzymała staranne wykształcenie. Początkowo chciała zostać skrzypaczką, ale zapalenie ścięgien ręki pokrzyżowało te plany. Postanowiła, że zostanie aktorką, wbrew obawom matki, która lękała się o moralność swej córki.

    Marlena dostała się do słynnej berlińskiej szkoły aktorskiej Maxa Reinhardta. Jako 21-letnia początkująca aktorka poznała 26-letniego Rudolfa Siebera i zakochała się tak bardzo, że wkrótce pobrali się. Urodziła się im córka. Po dwóch latach zaczęli osobne życie. Marlena nie tylko nie rozpaczała, ale rozpoczęła prawdziwą karierę. Zagrała w dziesiątkach filmów, m.in. w

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2389

Spis treści

Wybory parlamentarne 2001

Dobre, lepsze, najlepsze

Fotoreportaż

Zamów abonament