Trzeba wiedzieć, gdzie otworzyć
Zyskowność apteki może nie oszałamia, ale można się z niej utrzymać
Trzeba wiedzieć, gdzie otworzyć
- Gdzie warto mieć aptekę
- Podział kosztów
- Średnia marża i zyskowność
- Rynek farmaceutyczny w Polsce w 2002 roku
Prowadzenie apteki to nadal jeszcze nie najgorszy biznes, choć z całą pewnością kolosalnych zysków nie przynosi. O zakładaniu apteki pisaliśmy w DOBREJ FIRMIE 12 czerwca ubiegłego roku ("Dokładnie policz, zanim otworzysz"). Dziś, przy okazji niedawnego III Forum Ekonomicznego Aptekarzy, wracamy do tematu. Głównie po to, by pomóc naszym czytelnikom w ocenie, czy dziś jeszcze warto aptekę założyć, a tym, którzy są już jej właścicielami - w rozeznaniu, na jakie zyski mogą liczyć w najbliższym czasie.
By zostać właścicielem apteki, nie trzeba być farmaceutą. Po gorącej dyskusji z ubiegłego i pierwszej połowy tego roku stanęło na tym, że zezwolenie na prowadzenie apteki może otrzymać osoba fizyczna, osoba prawna lub nie mająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.
Przychody
O ile w 2000 r. przeciętna apteka w Polsce sprzedawała miesięcznie leki za 115 tys. zł, o tyle w ubiegłym roku - według danych Spółki Doradztwa Podatkowego "Dziesięcina" Sp z o. o. - średnia sprzedaż wyniosła 126...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta