Kto słucha, ten płaci
Prywatny odbiornik na biurku pracownika
Kto słucha, ten płaci
Pracodawca nie musi płacić za odbiorniki radiowe i telewizyjne przynoszone do pracy przez osoby zatrudnione w firmie. Abonament obciąża w takiej sytuacji pracownika.
- Co to jest posiadanie
- Odbiornik jak każdy inny
Na stronie internetowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wyczytałem, że firma nie ma obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych za odbiorniki, które nie stanowią jej wyposażenia. Jeśli pracownik w miejscu pracy używa własnego odbiornika rtv, to na nim spoczywa obowiązek wnoszenia opłat abonamentowych. Od tego obowiązku nie zwalnia opłacenie abonamentu w miejscu zamieszkania, bo zakład pracy nie wchodzi w obręb gospodarstwa domowego. Czy rzeczywiście pracownik, który opłaca abonament za odbiorniki rtv w domu, musi płacić drugi abonament za przyniesienie do pracy np. radia w telefonie komórkowym? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Zanim odpowiemy czytelnikowi, najpierw kilka słów wprowadzenia. W Polsce abonament płacony jest za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych. /prawo/doc/krr0903.html">Ustawa o radiofonii i telewizji (DzU z 2001 r. nr 101, poz. 1114 ze zm.) nie definiuje pojęcia używania, zakłada jednak, że każda osoba, która posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta