Na horyzoncie alternatywa dla Neostrady
Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty pracuje nad dokumentem, który ma umożliwić operatorom alternatywnym świadczenie usług internetowych dla abonentów Telekomunikacji Polskiej. A jeżeli nawet ta regulacja - jak wiele innych przedtem - nie da pożądanego rezultatu, to być może któremuś z operatorów uda się porozumieć z Telekomunikacją bez interwencji Urzędu.
Łakomy kąsekTelekomunikacja Polska ma ponad 1 mln użytkowników stałego dostępu do Internetu i zarabia na nich coraz więcej. W tym roku ponad miliard złotych, czyli dwa razy więcej niż w 2004 r. Operatorzy alternatywni patrzą na to łakomym okiem, bo też chcieliby uszczknąć coś z tego rynku.
Udało im się odebrać Telekomunikacji Polskiej monopol na usługi telefoniczne, teraz myślą o Internecie. Od 1,5 roku operatorzy alternatywni starają się skłonić lub zmusić Telekomunikację Polską do współpracy. Chcieliby kupować u niej hurtowe usługi dostępu szerokopasmowego, by przygotować własną ofertę detaliczną. Na budowę własnej sieci dostępowej nikogo w Polsce nie stać....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta