JAKIE DZIAŁANIA MOGĄ LICZYĆ NA WSPARCIE
Przedstawiamy oficjalne brzmienie niektórych z nich, a także praktyczne wyjaśnienia.
> Diagnozowanie potencjału zawodowego tych osób oraz możliwości jego rozwoju (warsztaty, poradnictwo psychologiczne, społeczne i zawodowe itp.)
Należy pamiętać, że zgodnie z art. 18 ustawy o promocji zatrudnienia, prowadzenie poradnictwa zawodowego i/lub pośrednictwa pracy wymaga wpisu do rejestru agencji zatrudnienia prowadzonego przez Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Z funduszy tych można sfinansować np. organizację spotkań konsultacyjnych dla bezrobotnych.
> Szkolenia dla osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, mające na celu przezwyciężanie problemów, którymi osoby te są obarczone, kształcące umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i prowadzące do zwiększania samodzielności
Chodzi tu o wszelkie zajęcia służące temu, by osoby z nałogami, bezrobotne czy bezdomne mogły zmienić swoją postawę życiową tak, aby aktywnie zacząć poszukiwać pracy i ją...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta