Jak się uzbroić do walki z bezrobociem
Chodzi tu o publiczne służby zatrudnienia, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, Ochotnicze Hufce Pracy, organizacje pracodawców, związki zawodowe i organizacje bezrobotnych, a także organizacje pozarządowe, których działalność jest ukierunkowana na zwalczanie bezrobocia. Wsparcie mogą otrzymać też szkoły wyższe. Wszystko to w ramach działania 1.1, zwanego oficjalnie "Rozwój i modernizacja instytucji i instrumentów rynku pracy".
JAK ZMODERNIZOWAĆ INSTYTUCJE RYNKU PRACYInformacje dotyczące działania 1.1 można odnaleźć na stronie internetowej www.dwefs.gov.pl, stale utrzymywanej i aktualizowanej przez Departament Wdrażania EFS w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (do niedawna działał on w strukturach Ministerstwa Gospodarki i Pracy). Tam też odnajdziemy podstawowe typy projektów, na jakie można uzyskać środki.
Najsilniejszym magnesem przyciągającym instytucje pracy do skorzystania z działania 1.1 jest fakt, że przy ubieganiu się o fundusze nie wymaga się wkładu własnego. To ważny wyjątek od ogólnej zasady rządzącej przyznawaniem unijnych funduszy. Nie dotyczy on jednak OHP.
Zwróćmy uwagę, że środki dla instytucji i organizacji rynku pracy są przyznawane w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta