Usługi reklamowe i na majątku ruchomym
Spółka jawna prowadzi apteki (księgowość pełna). W styczniu 2006 r. okazało się, że księgowy od dwóch lat nie uwzględnia zwrotów (kwoty ok. 30 tys. rocznie brutto). Wcześniej nas o tym nie informował. Teraz twierdzi, że zwroty nie były prawidłowo opisane (nie wszystkie). Wspólnicy uzupełnili opisy zwrotów. Jak skorygować deklaracje VAT za 2005 r.? Czy konieczna jest korekta poszczególnych miesięcy, czy w grę wchodzi zestawienie roczne? Czy jest możliwość korekty roku 2004?
W myśl art. 81 ordynacji podatkowej, jeżeli odrębne przepisy nie stanowią inaczej, podatnicy, płatnicy i inkasenci mogą skorygować uprzednio złożoną deklarację. W tym celu należy złożyć deklarację korygującą wraz z pisemnym uzasadnieniem przyczyn korekty. W wypadku sprzedaży dokumentowanej fakturami podstawą korekty jest kopia faktury korygującej. Zgodnie z przepisami warunkiem skutecznego obniżenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego jest potwierdzenie przez nabywcę odbioru oryginału faktury korygującej. Sprzedawca może dokonać obniżenia w deklaracji za dany okres rozliczeniowy (miesiąc albo kwartał), w którym otrzymał to potwierdzenie. Korekty odnoszą się zatem do okresów rozliczeniowych, a dla celów VAT okresem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta