Euro na puszczańskich szlakach
Pierwszą oznaką postępów integracji europejskiej były w powiecie Hajnówka, przed wielu już laty, brązowe tablice drogowe informujące o atrakcjach turystycznych. Postawiono ich, za pieniądze z funduszu Phare, 70.
- Dzięki nim turyści mogą trafić nawet do mniej znanych zabytkowych obiektów, cerkwi czy skansenów, a nie tylko do zagrody żubrów w Białowieży. Okolice Hajnówki znane są głównie z walorów przyrodniczych. Zależy nam na pokazaniu również naszych zabytków, bogactwa architektury drewnianej i dziedzictwa kulturalnego oraz kuchni - podkreśla Walentyna Gorbacz, naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Hajnówce.
Rowerem przez granicęTym właśnie zamierzeniom - a dodatkowo podkreśleniu wspólnoty kulturowej i przyrodniczej okolic Puszczy Białowieskiej przedzielonych granicą z Białorusią - ma służyć kolejny projekt współfinansowany ze środków unijnych. Znacznie już większy, na sumę 1,6 mln zł, realizowany jest w ramach programu Interreg IIIA we współpracy z partnerami białoruskimi. Dzięki niemu powstaną nowe szlaki rowerowe - 140 km w Polsce, 500 km na Białorusi - których...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta