Zarobić, a nie stracić na kupnie mieszkania
Nieruchomość jako inwestycja Nabywać domy i grunty, czy może lepiej umieścić pieniądze w banku na bezpiecznej lokacie? Które z zakupów są obarczone mniejszym, a które większym ryzykiem?
Najczęstszym sposobem zarobienia na nieruchomości jest zakup mieszkania na wynajem. Okazuje się, że w przeważającej większości przypadków jest to opłacalne, ale nie każdy lokal się do tego nadaje.
Mieszkanie na wynajem
Oczywiście o tym, czy mieszkanie będzie się dobrze wynajmowało, decydują przede wszystkim dwie cechy – stawki wynajmu i lokalizacja. I decydująca okazuje się często ta pierwsza.
– Na pytanie, jakie mieszkanie najłatwiej wynająć, odpowiadam – te najtańsze. I nawet na dalekiej Białołęce łatwo jest znaleźć najemcę, jeśli cena jest przystępna – mówi Tomasz Lebiedź z agencji Lebiedź i Lebiedź.
Jego zdaniem przy droższych mieszkaniach czasem najemców trzeba szukać nawet pół roku. – Z pewnością lepiej zdecydować się na wynajem przy mniejszym, ale ciągłym zarobku, niż żądać więcej i utrzymywać pustostan – mówi Tomasz Lebiedź.
Wynajem staje się coraz bardziej opłacalny. – Jeśli ktoś szuka dachu nad głową, to jest dla niego różnica, czy będzie miesięcznie płacił trzy tysiące...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta