Detektywi i antyterroryści
Studia poświęcone bezpieczeństwu publicznemu nie zapewnią pracy w policji i służbach specjalnych, mogą jednak pomóc przygotować się do prowadzonej przez nie rekrutacji na różne stanowiska
W Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu trwa nabór na stacjonarne studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Inauguracja nauki odbędzie się 8 marca. – Rośnie zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów z tego obszaru życia społecznego – informuje Natasza Starik odpowiedzialna za promocję uczelni. Dodaje, że studenci tego kierunku będą poznawali problemy bezpieczeństwa współczesnego świata oraz najbliższego środowiska przyrodniczego, społecznego i kulturowego.
Podczas studiów słuchacze nie tylko będą mieć wykłady z nauk społecznych, ale zapoznają się też z problematyką bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej. – Nasi studenci opanują procedury zarządzania bezpieczeństwem, ze szczególnym uwzględnieniem planowania i koordynacji działań na niższych szczeblach administracji publicznej w sytuacjach kryzysowych – mówi Natasza Starik. Wykładowcy na kierunku bezpieczeństwo narodowe pochodzą z Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Czesne za rok nauki wynosi 3,6 tys. zł.
Zdaniem Starik absolwenci będą przygotowani do pracy w strukturach administracji publicznej,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta