Po szkoleniu kobiety doskonale poradzą sobie z układaniem kafelków
Brak rąk do pracy to jeden z największych problemów firm budowlanych – ogłosiło Ministerstwo Budownictwa. I zaproponowało cykl szkoleń internetowych przysposabiających m.in. do prac wykończeniowych
Kursy internetowe resortu budownictwa są adresowane do absolwentów liceów, szkół zawodowych i techników, którzy nie mają zawodu, na który jest właśnie zapotrzebowanie. Szkolenie kierowane jest także do kobiet. Resort uważa, że mogą one znakomicie układać płytki czy panele, muszą się tylko dowiedzieć, jak ta technologia wygląda.
Skąd pomysł, by budownictwo otworzyć na płeć piękną? Niedawno przeprowadzono w Polsce badanie, którego celem było sprawdzenie rynku budowlanego. Sprawdzono, kogo szukają pracodawcy i gdzie budowlańców jest najmniej. Okazało się, że ponad połowa ofert o pracę była kierowana do wyspecjalizowanych budowlańców, posiadających odpowiednie kwalifikacje, jak cieśle, betoniarze, elektrycy, monterzy, spawacze.
Najwięcej takich ofert jest w Warszawie. W stolicy trudno o dobrego budowlańca, który porządnie wyremontuje mieszkanie. Krąży nawet dowcip, że budowlańcy, którzy pracują w stolicy, to ci, którzy nie zdążyli wykupić biletów na samolot do Anglii i Irlandii. Ale i tych, którzy zostali w kraju, pracodawcy kuszą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta