Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak szybko można podjąć pracę w nowej firmie

08 marca 2008 | Prawo | Magdalena Januszewska

Jeśli dotychczasowy szef nie godzi się na wcześniejsze rozwiązanie umowy, to pracę w nowej firmie można zacząć na urlopie wypoczynkowym w poprzedniej

Zmieniającym posadę zwykle zależy na jak najszybszym odejściu z dotychczasowej firmy. Wiążą ich tymczasem przepisy wyznaczające długie okresy wypowiedzenia. W najtrudniejszej sytuacji są zatrudnieni na stałe. Od podjęcia decyzji o odejściu do rozwiązania umowy może minąć nawet kilka miesięcy. Nowi szefowie zwykle nie chcą tyle czekać.

W niekorzystnej sytuacji są też osoby, które podpisały umowę na czas określony krótszy niż sześć miesięcy, bo przy takiej umowie nie można przewidzieć klauzuli dwutygodniowego wypowiedzenia. W efekcie nie da się jej wypowiedzieć. W umowach okresowych dłuższych niż sześć miesięcy pracodawcy zwykle zastrzegają takie klauzule. Gdy jednak tego nie zrobią, wymówienie także jest niemożliwe. Wypowiedzenia lub czas trwania innych umów są na tyle krótkie, że szybkie odejście nie nastręcza trudności.

Staraj się o porozumienie

Najłatwiej rozstać się na mocy porozumienia. W ten sposób można rozwiązać każdą umowę w dowolnym czasie, ale konieczna jest dobra wola obu stron. Składając pismo z propozycją rozwiązania umowy za porozumieniem z określonym terminem, warto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 7959

Spis treści
Zamów abonament