Specjaliści od Wschodu i mediów
Bałkanistyka, praca socjalna, mikrobiologia, studia śródziemnomorskie albo kreatywne pisanie – to nowe kierunki i specjalności w publicznych szkołach wyższych od Wrocławia po Szczecin. – Chcemy sprostać dynamicznie rozwijającemu się rynkowi pracy – tłumaczą przedstawiciele szkół wyższych.
Dziennikarze i astronomowie
Jedna z najstarszych szkół wyższych w zachodniej Polsce – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – za trzy lata będzie świętowała 400-lecie. Uczelnia czerpie ze swojej tradycji, ale też śmiało patrzy w przyszłość. Na nowy rok akademicki 2008/2009 przygotowała dwa nowe kierunki. Jednym z nich jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, który utworzono na Wydziale Nauk Społecznych. Będą to zarówno studia stacjonarne, jak i zaoczne, trzyletnie pierwszego stopnia. Drugim nowym kierunkiem jest wschodoznawstwo na Wydziale Historycznym pomyślane jako trzyletnie studia stacjonarne.
Uczelnia znacznie rozszerzyła także proponowane studentom specjalności. I tak na kierunku astronomia utworzono m.in. astronomię z informatyką oraz astronomię i zastosowanie sztucznych satelitów (studia stacjonarne trzyletnie pierwszego stopnia).
Z kolei na kierunku fizyka studenci mogą wybrać specjalność fizyka ogólna (studia stacjonarne trzyletnie pierwszego stopnia), a na kierunku komunikacja europejska mają do wyboru bałkanistykę oraz medioznawstwo.Na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta