Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak Duda, Kulczyk i Wittchen zostali Aniołami

30 lipca 2008 | Ekonomia | Tomasz Boguszewicz
MaŁo ryzykownych inwestycji w polsce. Zaledwie 0,1 proc. środków venture capital i private equity  zostało zainwestowanych w 2007 r. w Polsce w firmy na etapie start-upu. Inwestorzy wolą bardziej rozwinięte spółki.
źródło: Rzeczpospolita
MaŁo ryzykownych inwestycji w polsce. Zaledwie 0,1 proc. środków venture capital i private equity zostało zainwestowanych w 2007 r. w Polsce w firmy na etapie start-upu. Inwestorzy wolą bardziej rozwinięte spółki.

Najbogatsi Polacy inwestują w sieci. Przyciągają ich stosunkowo tanie, ale ryzykowne nowe projekty internetowe. Pod koniec roku ma ruszyć fundusz multimilionerów

Fundusz venture capital Business Angels Seed Fund (BASF) zainwestuje w internetowy serwis wideo Chceto – dowiedziała się „Rz”. Niby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że założycielami Funduszu Aniołów Biznesu są m.in. Jędrzej Wittchen, producent sygnowanej własnym nazwiskiem ekskluzywnej galanterii skórzanej, i Maciej Duda, szef Polskiego Koncernu Mięsnego Duda.

To trochę inwestycja w ciemno, bo serwis nie zdążył nawet wystartować. Ale 1 mln zł, które BASF zainwestował, to zaledwie ułamek 40 mln zł, którymi zarządza fundusz aniołów biznesu. Nie będzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8078

Spis treści
Zamów abonament