Zysk z języków obcych
Bez znajomości języka obcego trudno dziś zrobić karierę. To coraz bardziej powszechny warunek zatrudnienia i przepustka do wyższych zarobków
Znajomość języków obcych w największym stopniu decyduje o zatrudnieniu absolwenta wyższej uczelni – wynika z badania, które Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przeprowadziło w tym roku wspólnie z firmą doradczą Accenture wśród prawie 350 szefów HR z polskich przedsiębiorstw.
– Zapotrzebowanie na ludzi znających obce języki, szczególnie angielski, stale rośnie. Mamy coraz więcej stanowisk, gdzie częste są międzynarodowe kontakty – mówi Robert Żelewski, prezes PSZK i dyrektor zarządzający ds. HR w Animeksie. Zdaniem szefa PSZK znajomość samego angielskiego często już nie wystarcza, najbardziej w cenie są ludzie, którzy dodatkowo znają jeszcze niemiecki, francuski czy włoski. – Warto brać przykład z Niemców, Duńczyków czy Holendrów, gdzie dwa języki obce to dziś już menedżerski standard – dodaje Robert Żelewski.
Także u nas dla coraz większej liczby...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta