Wypłaty na odchodne mogą mieć różne daty
Odszkodowanie i ekwiwalent urlopowy daj w dniu, w którym pracownik rozstaje się z firmą. Tylko chorobowe możesz przesłać później - razem z pensją
Pracodawca zwolnił pracownika, bo zlikwidował jego stanowisko pracy. Skrócił mu okres wypowiedzenia do miesiąca. W efekcie umowa o pracę rozwiąże się na koniec marca, w trakcie którego zatrudniony był chory. W jakich terminach należy wypłacić mu wynagrodzenie chorobowe, ekwiwalent urlopowy i odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia, jeżeli pracodawca wypłaca pensje za poprzedni miesiąc do 10 dnia następnego miesiąca?
Nie będzie to jeden termin. Dlatego że różny jest status poszczególnych świadczeń i różne daty ich nabycia. A to decyduje o dacie ich wypłaty.
Odszkodowanie w dniu odejścia podwładnego...
Pracodawca może bez zgody pracownika skrócić okres wypowiedzenia, jeżeli zwalnia go z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy albo z innych przyczyn niedotyczących pracowników. W tym ostatnim wypadku zastosowanie ma przede wszystkim ustawa z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (DzU nr 90, poz. 844 ze zm., dalej ustawa o zwolnieniach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta