Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski tato, gdzie jesteś?

15 lipca 2009 | Kraj | Renata Czeladko
Gdy trzeba rozwiązać jakiś problem, to dzieci biegną do mamy, a nie do taty – mówi Krzysztof Ziemiec, na zdjęciu z córkami
źródło: EAST NEWS
Gdy trzeba rozwiązać jakiś problem, to dzieci biegną do mamy, a nie do taty – mówi Krzysztof Ziemiec, na zdjęciu z córkami
z których osób bierzesz przykład
źródło: Rzeczpospolita
z których osób bierzesz przykład

Najczęściej to matkę wskazują jako autorytet, z którego biorą przykład. Ojcowie wypadają dużo gorzej

– Kiedy córka usłyszy mój głos w słuchawce domofonu, od razu mówi: „Daj mamę” albo „Zapytaj mamę, czy mogę dłużej zostać”. To mama jest osobą, która według mojego dziecka podejmuje decyzje – opowiada Tomasz Dygała z Warszawy, tata dwójki dzieci, kierownik działu w dużym koncernie farmaceutycznych.

Aż dla 75 procent młodych ludzi w wieku 13 – 24 lat osobą z najbliższego otoczenia, którą szanują, liczą się z jej opinią i biorą z niej przykład jest mama. Ojciec – tylko dla 57 proc.

Tak wynika z badania na grupie 1000 młodych ludzi, które w latach 2008 – 2009 przeprowadziła firma Millward Brown SMG/KRC dla At Media.

Matka jest niemal w takim samym stopniu wzorem do naśladowania dla chłopców – 74 proc., jak i dla dziewcząt – 76 proc. Ojciec schodzi na drugi plan.

– Te wyniki mnie smucą, bo potwierdzają też moje doświadczenia – mówi Krzysztof Ziemiec, dziennikarz telewizyjny, ojciec trójki dzieci. – Gdy trzeba rozwiązać problem, to dzieci biegną do mamy, a nie do taty. Począwszy od tego, że boli je paluszek, po pytanie, dokąd jutro pojedziemy.

Paweł, prawnik z dużej warszawskiej kancelarii, opowiada, że zdarza się, iż trójkę swoich dzieci widuje tylko rano. – Jeśli ojca nie ma w domu, to łatwo przestaje być osobą, którą się pyta o opinię....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8370

Spis treści
Zamów abonament