Szybko nie znaczy tanio
Prawo konsumenckie. Jest wiele sposobów na zdobycie potrzebnych pieniędzy
Pożyczki konsumpcyjne albo umowy zakupu jakiegoś produktu lub usługi na kredyt to najczęściej zaciągane przez zwykłego Kowalskiego większe zobowiązania finansowe. Ich cechą jest w miarę łatwa dostępność i niewielkie formalności. Jednakże w zamian za to klienci płacą wyższe odsetki niż np. w wypadku kredytów hipotecznych. Pożyczki takie są uregulowane przez specjalne przepisy, które określają prawa i obowiązki stron. To ustawa z 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (DzU nr 100, poz. 1081 ze zm.).
Klient zaciągający takie zobowiązanie ma też wiele przywilejów. Przepisy ustawy o kredycie konsumenckim nie mają zastosowania do prywatnych pożyczek między osobami fizycznymi, a tylko do umów konsumentów z bankami i innymi instytucjami finansowymi (w tym też firmami pożyczkowymi, takimi jak Provident czy kasy SKOK). ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta