Spekulant majsterkowicz
Gra na kursach kantorowych
Spekulant majsterkowicz
Codziennie w naszej gazecie zamieszczamy sprawozdanie z krajowego i zagranicznych rynków walutowych. Obrót walutami w wydaniu zawodowców wygląda w ten sposób, że do transakcji zklientami, wynikających z potrzeb płatności za towary i usługi, pośrednicy dodają swój zarobek. Co ułamek sekundy zawierane są wielomilionowe transakcje, w których wyspecjalizowana grupa zawodowa stara się zarobić dodatkowe pieniądze. Jedna transakcja wynikająca ze zlecenia klienta pociąga za sobą wiele innych, które mają charakter spekulacyjny. Gra w wydaniu banku komercyjnego musi się skończyć pod koniec dnia stworzeniem zadanej przez kierownictwo banku struktury posiadanych walut, jednak dealerzy, bo o nich mowa, mają dużą swobodę w wyborze metod wiodących do celu. Zarabiając i tracąc, starają się, żeby końcowy bilans był dodatni. Na zachodnich rynkach dochodzą do tego działania instytucji, które powołane są wyłącznie do celów spekulacyjnych.
Przy zawieraniu transakcji korzysta się z pomocy analityków wyznaczających główne trendy rynkowe, dealerzy korzystają na bieżąco z narzędzi analizy technicznej, jednak ostateczna decyzja o kupnie lub sprzedaży po określonej cenie i w konkretnym momencie jest w sumie sprawą intuicji. Można doskonale odczytać generalne wskazówki z analizy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta