Do redakcji
Do redakcji
Spór o Supraśl
Jako prawni spadkobiercy Konstantego Ernesta Zacherta z uwagą śledzimy wszystkie artykuły i komentarze dotyczące naszej schedy, w skład której wchodzi m. in. pałac (ongiś zwany Archimandrytów, a od 1883 r. pałacem Zachertów) oraz część południowo-wschodniego skrzydła budynku poklasztornego dawnego tzw. zespołu poklasztornego ojców Bazylianów w Supraślu.
Z dużym zainteresowaniem przeczytaliśmy w "Rzeczpospolitej"z 1-2 czerwca br. (dodatek "Plus Minus") artykuł p. red. Janusza Niczyporowicza "Dwunastu"(. .. ), napisany w tak przekonującej formie, że niejeden z czytelników może zastanowić się poważnie nad przejściem na łono Kościoła prawosławnego.
W większości cywilizowanych krajów zagadnienie wiary i religii jest intymną sprawą każdego człowieka i pytanie kogoś o sprawy wiary jest nietaktem (. .. ) i nie zabieralibyśmy głosu na temat tego artykułu, gdyby nie zawierał on pewnych istotnych nieścisłości.
Chodzi mianowicie o nasze bezdyskusyjne prawo do wymienionej wyżej części obiektu poklasztornego, prawo, o którym red. Niczyporowicz wyraża się kąśliwie, że potomek Zacherta postanowił "odkroić i swój kawałek".
Z artykułu wywnioskowaliśmy, że p. Niczyporowicz wszystkie informacje, dotyczące problemu sporu o klasztor, oparł na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta