Sportowe uczelnie kształcą menedżerów
Już nie tylko przyszli trenerzy i nauczyciele WF studiują na Akademiach Wychowania Fizycznego. Coraz częściej te szkoły wybierają przyszli specjaliści od fizjoterapii, turystyki, a nawet zarządzania i bezpieczeństwa
W ciąż są jeszcze wolne miejsca na studiach dziennych na AWF. Głównie na wychowaniu fizycznym, ale w Gorzowie można jeszcze powalczyć o indeks na turystyce.
Fizjoterapia, turystyka i zarządzanie to najpopularniejsze kierunki w katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki. O jedno miejsce na każdym z tych kierunków starały się ponad trzy osoby. Wychowanie fizyczne cieszyło się o połowę mniejszym zainteresowaniem. – Nasze Biuro Karier Studenckich pomaga studentom i absolwentom w odnalezieniu się na rynku pracy – opowiada Monika Cichecka z działu dydaktyki i spraw studenckich. Jakich specjalistów kształci uczelnia? Gdzie znajdują pracę?
– Absolwenci fizjoterapii są przygotowani do pracy w jednostkach ochrony zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnoprawnych, ośrodkach sportowych, jednostkach naukowych, administracji państwowej i samorządowej – mówią przedstawiciele uczelni. Osoby, które skończyły turystykę i rekreację mogą szukać zatrudnienia w biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych, centrach rekreacji i odnowy biologicznej, gospodarstwach agroturystycznych i ośrodkach doradztwa rolniczego, administracji rządowej i samorządowej, organizacjach społecznych, fundacjach i stowarzyszeniach. Mogą też prowadzić własną firmę. Z kolei po skończeniu zarządzania absolwenci będą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta