Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyrównują szkolne szanse

27 sierpnia 2010 | Edukacja w południowej Polsce | blik AK
Dzięki funduszom unijnym wiele szkół ma pracownie komputerowe
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Dzięki funduszom unijnym wiele szkół ma pracownie komputerowe

Na remonty szkół i ich wyposażenie przeznaczane są pieniądze ze środków unijnych. Ale wsparcie z niektórych programów przeznaczone jest też na dodatkowe zajęcia z informatyki lub języków obcych. – Wszystko po to, by wyrównać szanse uczniów – tłumaczą urzędnicy.

Miliony złotych wsparcia mogą dostać szkoły na nowe programy edukacyjne i zajęcia wyrównawcze. Środki te pochodzą z programu operacyjnego „Kapitał Ludzki”. Poza tym placówki edukacyjne mogą się ubiegać o dotacje z regionalnych programów operacyjnych dla poszczególnych województw. Pieniądze z tego programu mogą być przeznaczone na modernizację, a także zakup pomocy naukowych.

Młodzi dziennikarze za dotacje z Unii

Blisko 3 miliony złotych dostał Zespół Szkół Ogólnokształcących im. gen. Józefa Sobiesiaka w Rybczewicach na Lubelszczyźnie na program „Akademia wielkich możliwości”. W jego ramach uczniowie mają dodatkowe zajęcia językowe, m.in. z angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego, a także lekcje informatyki czy zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ścisłych. Poza tym w szkole uruchomiono koła zainteresowań, wśród nich dziennikarskie, teatralne, muzyczne, fotograficzne, taneczne, rękodzieła, garncarskie, zdrowego stylu życia. Placówka uruchomiła także własny ośrodek kariery. Równie dużą dotację otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Na program „Bądź niezawodny!” udało się mu uzyskać ponad 2 miliony złotych. Pieniądze te są przeznaczone m.in. na dodatkowe zajęcia informatyczne i językowe, z przedmiotów ścisłych oraz koła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8711

Spis treści
Zamów abonament