Trzej królowie z Katalonii

10 stycznia 2011 | Sport | Tomasz Wacławek
Andres Iniesta  (z prawej) strzelił  w sobotę  jedną bramkę  dla Barcelony  w meczu  z Deportivo (4:0)
źródło: AP
Andres Iniesta (z prawej) strzelił w sobotę jedną bramkę dla Barcelony w meczu z Deportivo (4:0)

Barcelona wygrywa 12. raz z rzędu. Andres Iniesta, Leo Messi czy Xavi – kto otrzyma dziś Złotą Piłkę?

Wszyscy wiedzą, jak grają, ale od dwóch miesięcy nikt nie potrafi ich zatrzymać. Sposobu nie znalazło też w sobotę Deportivo. Barcelonę do zwycięstwa w La Coruni (4:0) poprowadzili David Villa, Leo Messi, Andres Iniesta i Pedro. Xavi odpoczywał, dziś wraz z Messim i Iniestą będzie głównym bohaterem gali w Zurychu (godz. 19, Eurosport).

Real do przerwy remisował z trzecią siłą ligi Villarreal 2:2, w drugiej połowie ruszył w pościg, ale wygraną zapewnił mu dopiero w końcówce Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw strzelił swojego trzeciego gola (w sumie ma ich 22, o cztery więcej niż Messi), chwilę później asystował przy bramce Kaki.