Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fałszywe gwizdki sędziów

17 października 2011 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Cezary Wilk był jedynym Polakiem w pierwszym składzie Wisły
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Cezary Wilk był jedynym Polakiem w pierwszym składzie Wisły
źródło: Rzeczpospolita
Czytaj więcej:

To była kolejka błędów arbitrów. Wisła dogoniła czołówkę, nowym liderem – Lech Poznań

Robertowi Maaskantowi w środę urodził się syn. Nazywa się Maas Kazimierz Flynn – drugie imię dostał na cześć polskiego króla. Maaskant musi być bardzo niewyspany, bo trudno podejrzewać go, by po dobrze przespanej nocy nie widział tego, jak bardzo w meczu Wisły z Jagiellonią pomógł mu sędzia.

– Nie wiem, dlaczego tak dużo dyskutuje się o sytuacji, w której doprowadziliśmy do remisu. Przecież tam nikt nikogo nie dotknął. Kew Jaliens po prostu skoczył, nie doszło do kontaktu z bramkarzem, ten upadł, piłka znalazła się w siatce – mówił po meczu i zupełnie nie miał racji.

Punkt widzenia

Sędzia Adam Lyczmański w pierwszej połowie nie podyktował ewidentnego rzutu karnego po faulu na Tomaszu Kupiszu, ale mimo to Jagiellonia jeszcze dziesięć minut przed końcem meczu prowadziła 1:0, będąc drużyną wyraźnie lepszą. Wtedy to Jaliens zaatakował bramkarza Tomasza Ptaka na linii bramkowej, uderzył go łokciem w twarz i nie pozwolił wyskoczyć do piłki. Zrobiło się 1:1, a w ostatnich minutach rozpędzeni gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole i wygrali 3:1.

Maaskant w poprzednich meczach niemal cały czas dyskutował z arbitrami technicznymi, mając uwagi do pracy ich kolegów na boisku. W sobotę milczał. Lyczmański przyznał się do popełnionych błędów. Wkrótce zostanie mu wręczona nominacja na sędziego międzynarodowego.

W Krakowie krzywdzili gości, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9058

Wydanie: 9058

Spis treści
Zamów abonament