Od apartamentów wolą tanie lokale
W Katowicach metr apartamentu kupimy za 6 tys. złotych, w Łodzi – za 8,8 tys. złotych. W Warszawie w najbardziej ekskluzywnych inwestycjach na metr lokalu trzeba wyłożyć nawet ponad 20 tys. złotych
Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal, ocenia, że rynek luksusowych apartamentów staje się niszowy. – Szansę na powodzenie mają tylko projekty realizowane w największych metropoliach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Kraków.
W tych miastach mamy największą liczbę bardziej zamożnych osób, które poszukują ekskluzywnych inwestycji – mówi Mateusz Juroszek.
Wiceprezes Atalu zauważa jednocześnie, że zdecydowanie większą popularnością cieszą się dziś mniejsze mieszkania, ale o wysokiej jakości wykonania.
– Lokali najczęściej poszukuje młoda rodzina, a nie bogaty singiel – tłumaczy Mateusz Juroszek. I podkreśla, że popyt na luksusowe projekty spada, dlatego w najbliższym czasie może zmniejszyć się także ich liczba.
– Choć oczywiście zawsze jest pewna grupa osób, która poszukuje tego typu luksusowych produktów. Jednak tacy klienci traktują inwestycję w nieruchomości jako lokatę kapitału – zastrzega Mateusz Juroszek.
Rafał Zdebski, dyrektor handlowy spółki Inpro, ocenia z kolei, że w Polsce wciąż jest mało prawdziwie luksusowych apartamentów. – Tymczasem popyt na nieruchomości z segmentu luksusowego będzie w dalszym ciągu rósł – prognozuje Rafał Zdebski.
Radosław Bieliński z Dom...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta