Imigranci płacą za spowolnienie
Kraje UE mogą wprowadzić restrykcje dla przybyszów z Trzeciego Świata
W tym roku na podstawie bilateralnych umów z różnymi państwami spoza Unii Włosi przyjęli aż 95 tys. legalnych imigrantów. Planowali 98 tys. Teraz grzmią, że nie mają dla nich pracy. – W 2012 roku trzeba zawiesić wszystkie bilateralne umowy kwotowe. Z powodu kryzysu nie będzie gdzie zatrudnić imigrantów – apelują włoscy eksperci rządowi. Tym samym nowy włoski rząd dał do zrozumienia, że Italia w przyszłym roku nie przyjmie niemal 100 tys. imigrantów z krajów Trzeciego Świata.
Ministerstwo pracy oficjalnie nie odniosło się do tych sugestii. Jego plany skrytykował zaś włoski episkopat, a prałat Giancarlo Perego, dyrektor kościelnej fundacji Migrantes, wręcz zaapelował do włoskiego rządu o zwiększenie liczby imigrantów, szczególnie z Afryki Północnej
Czy imigrantom z Trzeciego Świata kryzys zamknie drzwi do UE? – Pewnego dnia wszyscy się obudzą i zobaczą, jak ogromnym obciążeniem są imigranci. Tylko w Danii kosztują podatników miliony euro rocznie – mówi „Rz" Anders Gravers, szef duńskiej organizacji Stop Islamisation of Europe.
W Wielkiej Brytanii koszt ich utrzymania ocenia się na 13 mld funtów rocznie. Brytyjskie media niemal każdego dnia wypominają, że ogromna liczba imigrantów nie pracuje, ale pobiera wysokie zasiłki. Wyliczono, że tylko ci, którzy przebywają w więzieniach, kosztują podatników blisko...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta