Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy propozycja gry w piłkę jest opodatkowana

06 grudnia 2011 | Prawo i praktyka

Fiskus może wykorzystać uchwałę dotyczącą pakietów medycznych jako argument za obciążeniem PIT innych świadczeń dla pracowników

- Nasza firma opłaca pracownikom zajęcia sportowe. Bierze w nich udział tylko część zatrudnionych (niektórzy nie mogą ze względów zdrowotnych lub nie mają ochoty na takie rozrywki). Czy pracodawca może wymagać, aby pracownik płacił podatek za zajęcia, w których nie bierze udziału? – pyta czytelnik.

Pracodawcy często decydują się na sfinansowanie dla swoich pracowników zajęć sportowych (np. wynajęcie sali gimnastycznej, kurs karate itp.). Celem takich działań jest poprawienie komunikacji w zespole, budowanie więzi oraz zapewnienie relaksu pracownikom. Czy oznacza to same korzyści dla pracowników i pracodawcy? Czy może problem w rozliczeniach z fiskusem?

Wątpliwości są podobne jak w  przypadku ufundowania przez pracodawcę pakietu medycznego. Pojawia się pytanie, czy pracownicy uzyskują przychód podlegający opodatkowaniu. A jeśli tak, to czy tylko korzystający z zajęć, czy również ci, którzy nie biorą w nich udziału (ze względów zdrowotnych lub nie są nimi zainteresowani).

Problem jest więc podobny do opodatkowania pakietów medycznych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9099

Wydanie: 9099

Spis treści
Zamów abonament