Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej czasu, żeby odpowiedzieć na postulaty

06 grudnia 2011 | Prawo | Tomasz Zalewski

Firma ma tylko trzy dni na przedstawienie rzetelnej odpowiedzi na żądania związkowców, by nie wejść w spór. To zbyt mało – uważają pracodawcy

Spór zbiorowy jest nadzwyczajnym stanem w przedsiębiorstwie, dlatego prawo powinno być tak skonstruowane, by dochodziło do niego w uzasadnionych sytuacjach. Tymczasem obecne przepisy potęgują liczbę sporów. Chodzi o termin udzielania odpowiedzi na postulaty związku zawodowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych spór istnieje od dnia wystąpienia przez podmiot reprezentujący interesy pracownicze z żądaniami do pracodawcy, jeżeli ten nie uwzględnił wszystkich żądań w terminie określonym w wystąpieniu, nie krótszym niż trzy dni.

Wyścig z czasem

– Łatwo związkom przygotować postulaty i żądać ich spełnienia. Strona pracownicza oczywiście oczekuje, że odpowiedź pracodawcy będzie kompleksowa i rzeczowa....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9099

Wydanie: 9099

Spis treści
Zamów abonament