Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

BRE: kolejny polski bank może pójść pod młotek

06 grudnia 2011 | Ekonomia | Łukasz Wilkowicz
Chociaż aktywa BRE stanowią niewielką część sumy bilansowej Commerza, to różnica w wycenie obu instytucji nie jest duża.
źródło: Rzeczpospolita
Chociaż aktywa BRE stanowią niewielką część sumy bilansowej Commerza, to różnica w wycenie obu instytucji nie jest duża.
Czytaj więcej:

Commerzbank może być zmuszony do sprzedaży swojej polskiej spółki. Będzie to kolejna szansa na tzw. repolonizację polskiego sektora bankowego. Wcześniej możliwe jest wezwanie na akcje BRE Banku ze strony… niemieckiego rządu

W poniedziałek Commerz ogłosił, że chce podnieść kapitał dzięki skomplikowanej operacji wykupu kapitału hybrydowego o wartości 600 mln euro. Chociaż będzie na to musiał poświęcić część kapitału, zarobi porównywalną kwotę, co z kolei podniesie jego fundusze własne.

Potrzeby niemieckiego banku są szacowane nawet na 5 mld euro. Gdyby cała ta kwota trafiła do banku od niemieckiego rządu, jego udział w kapitale Commerzbanku wzrósłby do ponad 50 proc. Instytucja  ta ma 69,7 proc. akcji polskiego BRE Banku. Pojawienie się nowego właściciela wiązałoby się z koniecznością ogłoszenia wezwania na 100 proc. akcji BRE. Takie wezwanie jest konieczne zawsze, gdy w spółce giełdowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9099

Wydanie: 9099

Spis treści
Zamów abonament