Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łatwiej o pracę w urzędzie z orzeczeniem o niepełnosprawności

06 grudnia 2011 | Prawo i praktyka | Marek Rotkiewicz

Nabór na wolne stanowiska urzędnicze w samorządzie jest otwarty i konkurencyjny. Na szczególnych zasadach mogą się o nie ubiegać osoby niepełnosprawne. Ma to zwiększyć ich obecność w tych jednostkach

Wynika to z nowelizacji ustawy z 21 listopada 2008 o pracownikach samorządowych (DzU nr 223, poz. 1458 ze zm., dalej ustawa), która weszła w życie 26 listopada.

Wprowadziła ona np. obowiązek podawania już na etapie ogłoszenia o naborze warunków pracy na danym stanowisku. Dzięki temu niepełnosprawnym łatwiej ocenić, czy sprostają przyszłym zadaniom.

Wolny etat

Sformalizowana procedura naboru do pracy w jednostce samorządowej dotyczy tylko zatrudnienia na wolnym stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym. W pozostałych przypadkach, np. przy zaangażowaniu pracowników pomocniczych lub obsługi, stosuje się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9099

Wydanie: 9099

Spis treści
Zamów abonament