źródło: Materiały Off Plus Camera
„Avalon”- Janne, świeżo zwolniony z więzienia mężczyzna po sześćdziesiątce planuje powrót w wielkim stylu: pragnie otworzyć ekskluzywny prywatny klub tenisowy w szwedzkiej miejscowości Bastad, słynącej z corocznych zawodów w tej dyscyplinie. Pomaga mu jego siostra Jackie. Czas upływa im na przygotowaniach i snuciu wielkich planów – do momentu, w którym Janne powoduje nieszczęśliwy wypadek. Nagle bohaterowie zostają zmuszeni do odpowiedzenia sobie na pytanie, co jest dla nich najważniejsze…
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Electrick Children”- Piętnastoletnia Rachel mieszka w mormońskiej wiosce w stanie Utah. Dziewczyna spędza czas na studiowaniu Biblii i zabawach z rodzeństwem. Kiedy pewnego dnia w jej życiu pojawia się staroświecki odtwarzacz kaset magnetofonowych, zafascynowana znajdującą się w nim taśmą, Rachel zaczyna obsesyjnie o nim myśleć. Religijna bohaterka wierzy, że zaszła w ciążę z głosem, który wyśpiewuje nagrany na kasecie hit. Zaczyna głosić teorię o niepokalanym poczęciu. A najdziwniejszy jest fakt, że Rachel naprawdę jest przy nadziei.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Sulla strada di casa” /„On the Way Home”- Alberto jest młodym biznesmenem z żoną i dzieckiem, którego produkująca gwoździe firma pada ofiarą ekonomicznej recesji. Żeby nie rezygnować z dotychczasowego standardu życia, Alberto decyduje się na jednorazowe przeszmuglowanie towaru dla organizacji mafijnej. Niestety, sprawy szybko się komplikują – jego rodzina pada ofiarą kidnapingu, a on sam z wielkim trudem odnajduje się w nowo wybranej roli. W miarę jak pogłębia się jego desperacja, Alberto musi ustalić swoje priorytety i zmierzyć się z problematyczną sytuacją.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Tomboy” -Dziesięcioletnia Laure przeprowadza się ze swoimi rodzicami i młodszą siostrą, Jeanne, na przedmieścia Paryża. Dziewczynka jest typem chłopczycy i nie wykazuje zainteresowania typowymi dla swojej płci rozrywkami. Wszystko się zmienia, kiedy poznaje swoją rówieśnicę Lisę, która bierze ją za chłopca. Laure przyjmuje imię Mikael i zaczyna, dzięki nowej tożsamości, otwierać się na otoczenie. Dzieci z sąsiedztwa zaprzyjaźniają się z Mikaelem, a między nim a Lisą rodzi się uczucie, które dodatkowo wszystko komplikuje.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„An Oversimplification of Her Beauty”- Niezwykły przykład filmowej autobiografii przeradzającej się w wizualną poezję. Film Terence’a Nance’a stanowi dowcipną, a zarazem bolesną analizę stanu zakochania. Używając rozmaitych technik filmowych, w tym kilku rodzajów animacji, Nance snuje na poły eseistyczną refleksję na temat natury ludzkich uczuć. Skłania widza do zadania sobie pytania o granice empatii z postacią ekranową, a także włącza do filmu duże fragmenty dokumentalne, portretując związek erotyczny, który legł u podstaw całego projektu.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Przebaczenie krwi” -Mała albańska wioska. Piętnastoletnia Rudina i jej brat Nik są najstarszymi dziećmi w rodzinie. Nik marzy o tym, żeby otworzyć kafejkę internetową. Kiedy należącą do rodziny Nika ziemię dziedziczy uparty Sokol, wszystko ulega zmianie. W wyniku kłótni ojciec chłopaka, wraz z jego wujkiem, zabijają sąsiada. Ojcu udaje się zbiec, ale pozostawia na miejscu swoją rodzinę, podczas gdy obowiązuje tutaj tzw. prawo krwi, które chroni krewnych – ale tylko jeśli męscy potomkowie pozostaną w domu, poza polem widzenia.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Teddy Bear” -Trzydziestoośmioletni Dennis jest zawodowym bodybuilderem. Hipermęska aparycja nie zmienia jednak faktu, że wciąż mieszka z matką. Jego dnie wypełniają treningi na siłowni, przygotowywanie specjalnych odżywek i lakoniczne rozmowy z matką, która stara się chorobliwie kontrolować każdy krok syna. Dennis nie potrafi nawiązywać relacji z kobietami, ale marzy o miłości i wyprowadzce z domu. Kiedy jego wujek żeni się z poznaną podczas wczasów w Tajlandii miejscową dziewczyną, bohater wpada na pewien pomysł.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Without”- Na odciętej od świata wyspie młoda kobieta, Joslyn, zostaje zatrudniona do opieki nad starszym, przykutym do wózka inwalidzkiego mężczyzną. Dziewczyna dopiero ukończyła liceum i zwyczajnie nudzi się jej w domu bez dostępu do nowoczesnej technologii. Stopniowo zaczyna pogrążać się w świecie własnych urojeń i traum z przeszłości. Tymczasem starszy mężczyzna staje się dla dziewczyny źródłem nowych lęków. W ciągu kolejnych dni Joslyn będzie musiała zmierzyć się ze swoją seksualnością, poczuciem winy i straty.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Bellflower” -Dwójka najlepszych przyjaciół, Woodrow i Aiden, spędza letnie wakacje zajęta obsesyjnymi rozmowami o ich ulubionym filmie, „Mad Maksie”, a także konstruowaniem miotających płomienie pojazdów i oczekiwaniem na zbliżającą się Apokalipsę. „Bellflower” to wybuchowa mieszanka science fiction, kina przygodowego, filmów drogi oraz opowieści o dojrzewaniu. Kiedy Woodrow zakochuje się w pięknej Milly i wraz z nią wyrusza w podróż pełną namiętności i przemocy, na ekranie rozpoczyna się prawdziwa Apokalipsa uczuć.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„She Monkeys” -Emma i Cassandra to dwie dziewczyny, dla których sport i sprawność fizyczna znaczą bardzo dużo. Kiedy się spotykają, zaczynają dziwną, niepokojącą relację opartą na serii wyzwań i wzajemnych prowokacji. Początkowo dotyczą one jedynie osiągnięć gimnastycznych, ale powoli zaczynają ogarniać także ich życie erotyczne. Destrukcyjna więź bohaterek zaczyna promieniować na otoczenie, a jednocześnie zmusza obydwie dziewczyny do postawienia pytań o istotę własnej tożsamości.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„The Woman in the Septic Tank” -Oburzający, rozbrajający, przezabawny i prowokujący – tych słów używa się najczęściej do opisu tego niezwykłego filmu z Filipin. Pierwszych dziesięć minut to sfilmowana w ekstremalnie długich ujęciach opowieść o samotnej matce z wielkomiejskich slumsów. Kiedy już wydaje się nam, że cały film będzie utrzymany w tej ekstremalnej poetyce, następuje zwrot akcji. I to pierwszy z wielu! Od tej pory film zmienia się w autotematyczny rollercoaster, który każe postawić pytania o naturę filmowego przekazu.
źródło: Materiały Off Plus Camera
„Wymyk” -Dwaj bracia, Alfred i Jerzy, prowadzą dobrze prosperującą firmę dostarczającą usługi internetowe. Jerzy marzy o rozszerzeniu działalności i fuzji z większym operatorem, podczas gdy Alfred woli zachować wszystko po staremu. Narastający konflikt znajduje tragiczną i niechcianą kulminację w brutalnym incydencie z udziałem obu braci. Jerzy wpada w śpiączkę. Od tej pory wyrzuty sumienia, konflikt małżeński i napięcia w stosunkach ze schorowanym, apodyktycznym ojcem wywierają coraz większą presję na Alfredzie.