Niełatwo stworzyć zgrany zespół
Tylko konsorcjum, w którym firmy mają co najmniej 25 etatów i osiągają 30 proc. niepełnosprawnych w stopniu znacznym lub umiarkowanym ze szczególnymi schorzeniami, może wystawiać informację o uldze we wpłatach na PFRON
Niedopuszczalne jest więc, aby wśród kooperujących był taki, który samodzielnie nie spełnia tych warunków. Tak wynika z wyjaśnienia Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Stały się one konieczne, gdyż po modyfikacjach przepisów pracodawcy stracili pewne przywileje i próbowali sobie radzić z obostrzeniami.
O co chodzi
Od 1 stycznia 2011 r. zmienił się sposób określania podmiotów mających prawo wystawiania informacji o kwocie obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Stało się to wskutek wejścia w życie nowelizacji ustawy z 29 października 2010 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (DzU nr 226, poz. 1475).
Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm., dalej ustawa o rehabilitacji) obowiązkowe wpłaty na PFRON z tytułu zakupu usługi, z wyłączeniem handlu lub produkcji,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta