Borussia zatrzymana

24 września 2012 | Sport | Tomasz Wacławek
Marcel Schmelzer (z prawej), jeden z winnych porażki Borussii
źródło: AFP

Mistrzowie Niemiec przegrali pierwszy mecz od roku, w Hamburgu 2:3. Na Anfield Manchester United pokonał Liverpool 2:1

Do Hamburga piłkarze Borussii jechali bez strachu. W styczniu wygrali tam 5:1, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski strzelili po dwie bramki, powtórka wydawała się bardzo prawdopodobna, bo rywale sezon zaczęli fatalnie: w trzech spotkaniach nie zdobyli choćby punktu.

Polskich goli jednak nie było, a asysty Lewandowskiego i Łukasza Piszczka (grali cały mecz, Błaszczykowski w drugiej połowie zmienił Sebastiana Kehla) przy trafieniach Ivana Perisicia nic nie dały. Trener Juergen Klopp wściekał się na swoich zawodników: że już w drugiej minucie nie upilnowali Koreańczyka Heung-Min Sona (strzelił też bramkę na 3: 1), że bez sensu wymieniali zbyt wiele krótkich podań i za późno rzucili się do ataku.

Do wyrównania ligowego rekordu HSV (36 meczów z rzędu bez porażki) zabrakło im pięciu spotkań, do...