Wypowiedzenie: jak nie teraz, to później
Czasowe powierzenie pracownikowi innej pracy na okres nieprzekraczający trzech miesięcy nie może prowadzić do tego, że wykonuje on zlecone obowiązki stale. Inaczej będą one traktowane jak te wynikające z umowy, które można zmienić w drodze wymówienia
- Pracodawca zawarł z pracownikiem trzy kolejne umowy – dwie terminowe (każda na pół roku) i ostatnią na czas nieokreślony. Poczynając od drugiej umowy, powierzano tej osobie na trzy miesiące wykonywanie czynności kierownika na podstawie art. 42 § 4 kodeksu pracy. Po upływie terminu okres ten był kilkakrotnie przedłużany na kolejne trzy miesiące. Po powrocie do pracy osoby zajmującej wcześniej stanowisko kierownika pracodawca przywrócił pracownika na poprzednie miejsce pracy, pozbawiając go dodatku kierowniczego. Czy było to zgodne z prawem? – pyta czytelnik.
Art. 42 § 1 kodeksu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta