Pionierskie umowy pożyczkowe
Wielkopolska to jeden z czterech polskich regionów, które w okresie 2007–2013 wdrażają jednocześnie dwie unijne inicjatywy: Jeremie i Jessica
Na obie Wielkopolska przeznaczyła najwięcej pieniędzy spośród województw je realizujących (odpowiednio 501 i 314 mln zł). Jest też liderem w ich wdrażaniu (w przypadku Jessiki nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej).
– Decyzja o wdrażaniu tzw. instrumentów inżynierii finansowej w latach 2007–2013 oraz o przeznaczeniu na nie tak znaczących środków była strategicznym posunięciem zarządu województwa – mówi „Rz" Radosław Krawczykowski, dyrektor Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Przypomina, że podpisując umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym Wielkopolska jako pierwszy region w Europie rozpoczęła realizację Jessiki.
Współpraca z BGK
Wdrażaniem tej inicjatywy, którą stworzono z myślą o wspieraniu miejskich projektów rewitalizacyjnych, zajmuje się tzw. fundusz rozwoju obszarów miejskich (FROM). Jego rolę w Wielkopolsce pełni Bank Gospodarstwa Krajowego. Za pożyczki z Jessiki mogą być finansowane inwestycje w miastach, w tym rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich i kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta