Rockowy rozrabiaka na szczycie
Dave Grohl długo żył w cieniu Kurta Cobaina. Teraz wszystkie reflektory skierowane są na niego
12 grudnia 2012. Świątynia rocka Madison Square Garden. Finał charytatywnego koncertu dla ofiar huraganu Sandy. Zagrali już Stonesi, finał jak zwykle należy do sir Paula McCartneya. Tamtego wieczoru zrezygnował z ulubionej, solowej roli.
– Znalazłem się chyba w samym centrum comebacku Nirvany – krzyczał z estrady eks-Beatles. – Panie, panowie: Dave Grohl i Krist Novoselic!
Macca już wcześniej ujawniał chęć wspólnego grania z Grohlem, którego uważa za jednego z najbardziej inteligentnych i wpływowych rockowych muzyków. Potwierdził tę jego wyjątkową pozycję wspólnym hardrockowym jamem „Cut Me Some Slack". Piosenka wykonana po raz pierwszy na charytatywnej imprezie ozdobiła album „Sound City: Real To Real", będący benefisem Grohla. Zaśpiewali z nim również: Stevie Nicks z Fleetwood Mac, Trent Reznor z Nine Inch Nails, Corey Taylor z Slipknot oraz muzycy Rage Against The Machine.
Grohl był też fetowany w programie Davida Lettermana. Nakręcono o nim film dokumentalny. Ukazała się poświęcona mu książka „Oto moje powołanie" napisana przez Paula Brannigana. Nareszcie wyszedł z roli byłego perkusisty Nirvany, który użera się z wdową Kurta Cobaina, Courtney Love o zaległe tantiemy.
Wolność w furgonetce
Grohl uznawany za rockowego intelektualistę, prowadzącego najbardziej prestiżowe gale w przewrotnym stylu Franka Zappy, do dziś...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta