Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Organ powinien ponownie rozpatrzyć sprawę

16 sierpnia 2013 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Okręgowy inspektor pracy rozpatrując odwołanie od poleceń zawartych w decyzji musi ponownie przeprowadzić postępowanie wyjaśniające. Jego rozstrzygnięcie powinno uwzględnić zmianę w stanie faktycznym, w tym upływ terminów do wykonania obowiązków nałożonych na firmę przez inspektora pracy w I instancji

- Prowadzę szwalnię. Inspektor pracy nakazał mi wykonać określone w decyzji obowiązki. Dotyczyły one m.in. przydzielenia pracownikom zatrudnionym na stanowiskach robotniczych obuwia roboczego. Inspektor pracy określił też termin w jakim muszę je wykonać. Od tego nakazu złożyłem odwołanie do okręgowego inspektora pracy. Ten utrzymał nakaz w mocy. Zanim jednak wydał to rozstrzygnięcie, minęły już terminy, w jakich miałem wykonać nałożone na mnie zadania. Czy decyzja ta jest prawidłowa? – pyta czytelnik.

Nie. Decyzja nie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9614

Wydanie: 9614

Spis treści
Zamów abonament