Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bankowe konto dla dziecka

16 sierpnia 2013 | Ekonomia | Anna Ogonowska-Rejer

Niektóre banki przygotowały specjalne aplikacje mające nauczyć nasze pociechy oszczędzania.

Już 7–9-latki wiedzą, jak działa bank, co to jest konto oszczędnościowe oraz że do banku można włożyć pieniądze, żeby ich od razu nie wydać. Świadomość 10–12-latka jest znacznie większa; wie, co to odsetki, lokaty czy procent.

Posiadaczem konta w banku może być każdy, pod warunkiem że umowę z bankiem w imieniu małoletniego, który nie skończył 13 lat, podpisze rodzic lub opiekun prawny. Osoba, która ukończyła 13 lat, może sama zawrzeć taką umowę, ale zgodę na podpisanie konta muszą wyrazić rodzice. Większość banków ma w ofercie rachunki dla dzieci, które ukończyły 13 lat. Konto dla młodszych znajdziemy w ofercie tylko Banku PKO BP.

Karta przedpłacona na próbę

Konta dla dzieci są przeważnie prowadzone bezpłatnie i w firmie subkonta do konta rodziców. Większość kont jest oprocentowana. Młodym osobom banki oferują konta internetowe z możliwością dokonywania przelewów zewnętrznych i wewnętrznych oraz zleceń stałych. Można więc na przykład zapłacić za zakupy w Internecie.

Banki gwarantują dostęp do obsługi konta przez telefon, Internet oraz urządzenia mobilne. Za pomocą konta można doładować także telefon komórkowy. Do konta wydawane są karty debetowe, za pomocą których można wypłacić pieniądze z bankomatów. Oczywiście rodzice ustalają limit wypłat zarówno gotówkowych, jak i bezgotówkowych z konta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9614

Wydanie: 9614

Spis treści
Zamów abonament