Sejmowa rozgrywka o legalny poker
Rośnie ponadpartyjna koalicja na rzecz zalegalizowania pokera sportowego w Polsce.
Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera – tak będzie się nazywał najnowszy z zespołów w Sejmie. Jego założycielem jest Artur Górczyński z Ruchu Palikota, ale w skład mają wejść posłowie ze wszystkich klubów poza Solidarną Polską. Nie brakuje znanych nazwisk, takich jak były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski z PiS i utytułowana snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak, obecnie posłanka PO.
– Chcemy do Sejmu zapraszać gości i przekonywać, że złe prawo trzeba zmienić – tłumaczy Górczyński, a o rosnącej determinacji lubiących pokera posłów może też świadczyć to, że w marcu, po raz pierwszy od dwóch lat, tą grą karcianą zajęła się Sejmowa Komisja Sportu.
Powód? Choć na całym świecie popularność tej gry szybko rośnie, w Polsce poker jest praktycznie zakazany. Nawet wtedy, gdy gra nie toczy się o pieniądze. – Zgodnie z przepisami prawo łamie nawet ten, kto zagra w rozbieranego pokera z żoną w sypialni – tłumaczy Paweł Abramczuk, prezes Związku Pokera Sportowego.
To efekt uchwalonej w 2009 roku w błyskawicznym tempie – w dwa dni – nowelizacji ustawy hazardowej. Była skutkiem afery ujawnionej przez „Rz"....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta