Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezprecedensowa ugoda MAiC i Sferii

16 sierpnia 2013 | Ekonomia | Urszula Zielińska
Kierowany przez Michała Boniego (pośrodku) resort podpisał porozumienie ze Sferią zarządzaną przez Dariusza Trzeciaka (po prawej). Teraz prezes UKE Magdalena Gaj zajmie się jego realizacją
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa
Kierowany przez Michała Boniego (pośrodku) resort podpisał porozumienie ze Sferią zarządzaną przez Dariusza Trzeciaka (po prawej). Teraz prezes UKE Magdalena Gaj zajmie się jego realizacją

By uniknąć arbitrażu o 1,5 mld zł resort wymienił firmie częstotliwość z wadą na komórkowego mercedesa.

W środę poprzedzającą sierpniowy długi weekend Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji poinformowało, że zawarło z operatorem telekomunikacyjnym Sferia i jego właścicielami bezprecedensową ugodę w sporze, którego istnienie „Rz" ujawniła w tym roku.

Porozumienie rządu i Sferii z jednej strony zażegnało widmo międzynarodowego sporu arbitrażowego o minimum 1,5 mld zł.  Z drugiej uszczupliło zasoby częstotliwości dla ultraszybkiego mobilnego Internetu, które Polska wystawić chce jeszcze w tym roku na aukcję. Wadliwe częstotliwości przyznane Sferii przez Urząd Komunikacji Elektronicznej zostały wymienione na część pasma, o które walczyć będą w nadchodzących miesiącach operatorzy. Ugodę – jak podało MAiC – podpisano miesiąc temu. Mocy prawnej nabrała 5 sierpnia. Prezes UKE Magdalena Gaj została zobowiązana do dokonania zmiany rezerwacji z pasma 824-830 MHz oraz 869-875 MHz na pasmo 816-821 MHz i 857-862 MHz.

Aukcja może ruszyć

Rząd ma już niewiele niezagospodarowanych częstotliwości radiowych, które mógłby udostępnić operatorom telefonii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9614

Wydanie: 9614

Spis treści
Zamów abonament