Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

16 sierpnia 2013 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

Surowce

Niepokoje w Egipcie  podwyższyły ceny ropy naftowej. Za baryłkę Brenta we czwartek płacono w Londynie 111 dol. Egipt wprawdzie nie liczy się na rynku jako producent ropy, to jednak Kanał Sueski jest kluczową drogą transportu tego surowca od producentów z regionu Zatoki Arabskiej.

—reuters, d.w.

Firmy

Agencja Rynku Rolnego zleciła Comarchowi serwis zintegrowanego systemu informatycznego (CAPS-Egeria), który wspiera realizację zadań instytucji jako agencji płatniczej UE.  Wartość kontraktu to 33,4 mln zł brutto.

—dwol

Eurolot poleci z Gdańska do Rzeszowa. Ta trasa ma być obsługiwana dwa razy w tygodniu, we wtorki z międzylądowaniem w Krakowie oraz w soboty. Pierwszy rejs został zaplanowany na 29 października. Cena biletu ze wszystkimi opłatami zaczyna się od 228 złotych w jedną stronę.

—d.w.

Poczta Polska wyda 47,9 mln zł brutto na zakup i montaż ośmiu maszyn do sortowania listów. Kontrakt zrealizuje niemiecki Siemens.

—dwol

Spółka Troqueera Enterprises Limited zrezygnowała z wypłaty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9614

Wydanie: 9614

Spis treści
Zamów abonament